Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Plumlovská přehrada je opět nemocná. Jsou v ní sinice
13.06.2014 08:32

Podle olomouckých hygieniků je zdejší voda hodnocena jako voda se zhoršenou jakostí. Koupání začíná být nebezpečné. Jsou v ní opět sinice.

24.10.2013 10:28

Plumlov – Volně a bez překonávání zábran se dostanou výletníci na korunu hráze už v pondělí. Zvědavci se po ní už několik týdnů procházejí, ale oficiálně zpřístupněná bude až příští týden.

13.10.2013 09:17

Mostkovice, Plumlov – Možné další znečištění přehrady má omezit nejen řada srážedel, které Povodí Moravy na přítocích přehrady postavilo, ale také spolupráce se zemědělci. Špíně v přehradě bude v cestě stát mokřad, který má část nečistot zachytit. Podle olomouckého biologa Petra Loyky, součástí čistoty je tolik zdůrazňované odkanalizování obcí.

11.03.2013

Mostkovice - Opravy hráze plumlovské přehrady jedou na plné obrátky. Dělníci pracují i o víkendech, snaží se co nejvíc využít teplého počasí. Dočišťují dno hráze a brzy začnou stavět nový most. Podle Povodí Moravy mají opravy předstih před původním harmonogramem.

08.03.2013

Mostkovice - Povodí Moravy je hodně naštvané na zvědavce, kteří chodí až na staveniště a překážejí dělníkům při rekonstrukci hráze. Lidi, kteří nerespektují zákaz vstupu a riskují navíc zdraví, Povodí Moravy varuje, že mohou skončit na policii.

06.02.2013

Plumlov - V létě čistá voda v přehradě i v Podhradském rybníku. To je jasný cíl Povodí Moravy, které dnes prezentovalo současný stav prací a vyhlídku do blízké i vzdálenější budoucnosti na tiskové konferenci. Okolní obce jsou ovšem pozadu s odkanalizováním a pozemkovými úpravami, proto se budou finančně podílet na instalaci srážedel fosforu na přítocích. Turisté a plavci se pak musí připravit na to, že voda bude díky síranu železitému hnědá.

03.01.2013

Sanace přijde na tři čtvrtě milionu

Mostkovice - Povodí Moravy informuje o problému, který se začal ukazovat na levém břehu vypuštěné přehrady. V délce 70 metrů se tady sesouvá břeh. Odhad finančních prostředků, které bude muset hradit z vlastních zdrojů, je 750 tisíc korun.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce