Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Jarní ples už v sobotu!
03.04.2014 13:33

Občanské sdružení Pro Prostějov pořádá v sobotu 5. dubna Jarní ples s podtitulem Nedáme si pokoj. Konat se bude v prostorách Kulturního a společenského centra v Komenského ulici v Prostějově.

21.02.2014 08:50

Prostějov – Jak nakonec dopadne bourání Společenského domu a výstavba nového obchodního centra olomoucké společnosti Manthellan? To nikdo z vedení města neví. Radní stále mluví pouze o předběžné situaci a jednáních. Jasné je jediné. Změna zákona si vyžádá vypsat nový záměr prodeje, protože od toho původního už uplynuly dva roky.

16.01.2013

Prostějov - „Říkám si, jestli už konečně nenastal čas zastavit projekt, který nás všechny má obrat nejen o největší společenský sál v regionu, ale i o zkušebny, klubovny, menší sály. Za svoje peníze si budeme stavět novou tržnici (nad pakovištěm developera) a za svoje pak budeme řešit zrušených 150 parkovacích míst pro občany, protože celou nově vzniklou parkovací kapacitu využije nové obchodní centrum. Pozemky jsou zatím naše. Od investora za ně zatím nepřišla ani koruna, navíc inkasují nemalé částky za naši tržnici. Smlouva je napsaná výhodně jen pro investora," píše k článku čtenář H. N. a pokračuje:

14.01.2013

Prostějov - Klub zastupitelů za TOP09 požaduje svolání mimořádného zastupitelstva v souvislosti s nezákonným postupem vedení města Prostějova při podání „Oznámení záměru na výstavbu Galerie Prostějov ke zjišťovacímu řízení EIA".


01.01.2013

Prostějov - „Není to zbytečné stavět? Obchodních domů je na velikost Prostějova už dost a zrovna KASCO je moderní, velice zachovalá multifunkční stavba. To raději zbořte Prior a na tom místě postavte novou budovu a obchodní galerii lépe zapadající do historického středu města," napsal k článku čtenář Pavel. Další reakce:

28.12.2012

Prostějov - Výstavba obchodního centra Manthellanu podle zpracované studie EIA nebude mít vliv na kulturní památky, naopak vliv na hmotný majetek bude vzhledem k současnému stavu pozitivní. Výstavba nebude zdrojem zápachu, přestože se má na vyvezení 150 000 metrů krychlových zeminy podílet 11 000 nákladních aut. Hydrogeologická studie uvedené oblasti zatím zpracována nebyla, tudíž občanské sdružení ProProstějov se ptá, zda v případě přerušení výkopových prací nebude mít Prostějov novou turistickou atrakci - největší bazén na střední Moravě.

28.11.2012

Prostějov - „Obyvatelé okolních ulic kolem Jezdecké ulice, ve které se plánuje multifunkční hala megalomanského stylu, se už „velmi těší na ten klid", který tu bude panovat. Z jedné strany hlučná Dolní, navazující na řvoucí dálnici, z druhé strany poměrně klidná část města obklopená multifunkční halou se svými halasícími návštěvníky. Nebyl by lepší park a rozšířená botanická zahrada?" ptá se k článku čtenářka Č.. Další reakce:

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce