Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

21.07.2011

Prostějov - K článku poukazujícímu na nestandardní nákupy parcel k bydlení se prostějovská veřejnost staví různě, jak dokazují třeba tyto protichůdné názory:

24.05.2011

Jak vznikl tento článek:

Tomáš Blumenstein se v roce 2010 stal předsedou městské komise pro IT. Situace ve veřejných zakázkách v oblasti IT tehdy byla vážná. Existovaly pochyby, zda je vše v pořádku a zda nejsou zakázky výhodné hlavně pro některé konkrétní firmy.

IT komise pod vedením Tomáše Blumensteina začala nastavovat systém, který se vyznačuje průhledností a veškeré pochyby vyvrací. Netrvalo dlouho a předseda komise se stal terčem diskreditační kampaně. Rozjela se pomlouvačná kampaň, v níž se nepravdivě tvrdilo, že si Tomáš Blumenstein koupil přes město pozemek na stavbu domu. Realita byla ovšem jiná. Pozemek, který si Blumenstein koupil, byl nejprve za standardní cenu prodán jinému zájemci, který ale brzo zjistil, že vybudovat cokoli na tomto pozemku bude velmi obtížné. Bylo třeba na toto místo dovést všechny sítě a ještě vybudovat příjezdovou cestu. Zájemce se proto rozhodl pozemek nezaplatit a vrátit městu. Pozemek byl proto znovu na úřední desce nabídnut občanům a až v této chvíli se o něj jako jediný zájemce přihlásil Tomáš Blumenstein, který ho následně koupil za stejnou cenu jako původní zájemce. Městu proto nevznikla žádná škoda. Stejně tak nešlo o žádný tajemný prodej, protože nabídka visela dokonce dvakrát na úřední desce a poprvé se také tímto způsobem přihlásil zmíněný zájemce.

Když Tomáš Blumenstein začal „šťourat“ v IT zakázkách, byl tento příběh „náhodně“ vytažen, překroucen a použit k nátlaku na T. Blumensteina a IT komisi. Naštěstí se ovšem členové IT komise nezalekli a pokračovali ve snaze vše zprůhlednit. Jejich aktivity prokazatelně ušetřily miliony korun.

Pro objektivitu si níže můžete přečíst tehdejší článek (red)

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce