Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

17.02.2012

Prostějov - uveřejněnému článku přinášíme dvě rozdílné reakce. „Pracuji v soukromé sféře. Firma Computer system pro nás zabezpečovala práce z oblasti IT. Pracovali profesionálně a i s cenou jsem byla spokojena. Šéfa IT komise, pana Blumensteina ani šéfa IT, pana Garlíka na městském úřadě v Prostějově neznám. Pokud ale někdo naznačuje, že pan Garlík poskytl řešení jiné firmě, je to normální krádež a na místě pana Blumensteina bych si takové informace důkladně prověřila a vyvodila důsledky," píše čtenářka Monika.

13.02.2012

Prostějov - Proč radnice zvýhodňuje olomouckou firmu Merit Group? Po zakázce na nákup notebooků pro zastupitele, kdy firma evidentně nesplnila jeden z požadavků a v některých parametrech byla horší než konkurence (pozn. red.: informovali jsme zde), dostal nyní Merit na starost servis IT na radnici. Ačkoliv Tomáš Blumenstein z pozice předsedy komise IT úporně kritizoval údajnou nevýhodnost prostějovské externí firmy Computer System cz, nedávná změna finanční úsporu nepřinese. Část práce bude také Merit provádět vzdáleným přístupem, přestože právě to prostějovská radnice firmě Computer System cz z bezpečnostních důvodů odmítala.

26.07.2011

Prostějov - Výroky, které zazněly na sněmu ODS, vedly až k trestnímu oznámení na Jana Taberyho. Ten podle svědků osočil firmu Computer System CZ vedenou Radomírem Grögerem a bývalého místostarostu Pavla Drmolu, že společně okradli město o deset milionů korun. V chápání emotivního průběhu a pronesených výroků na sněmu se však jednotliví aktéři liší.

07.07.2011

Prostějov - „Nebylo by od věci, aby si redaktor podepsaný pod tímto článkem nejprve zjistil skutečný stav věci a pak teprve objektivně informoval občany města. Skutečnost je totiž taková, že primárně se sama Domovní správa spolu se správcem IT snažila od začátku o využití optiky zakopané v zemi mezi radnicí a zámkem," zareagoval na uveřejněný článek Pavel Šustr.

27.06.2011

Prostějov - Kvůli článku „Smluvní vakuum přineslo zbytečné riziko", který jsme uveřejnili 23. května, leží na policii trestní oznámení na naši redakci. A kdo je ten ukřivděný? Zastupitel a šéf komise IT Tomáš Blumenstein (na snímku).

08.06.2011

Notebooky: Vítězná nabídka měla být vyřazena

Prostějov - Při rozkrývání pozadí zpochybňovaného výběrového řízení na notebooky pro zastupitele jsme zjistili, že město nevybralo nejlevnější nabídku (jak už jsme dříve informovali), ale navíc konkurenční firma Tonermarket nabízela čtyři parametry ve vyšší kvalitě než vítězná firma Merit. Ba co hůř: dodané notebooky nesplnily požadavek matného displeje, takže podle pravidel měla být vítězná nabídka vlastně vyřazena!

23.05.2011

Prostějov - Neprodloužením záruční smlouvy na klíčové informační technologie městského úřadu, kterou na přelomu letošního roku zablokoval předseda IT komise Tomáš Blumenstein, hrozilo, že úřad ponese nemalé ztráty.  Kolaps by vyřadil z provozu na několik dnů celý úřad, který by navíc ještě zaplatil hmotné škody. V této souvislosti policie obdržela trestní oznámení.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce