Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Vyjádření Prostějova k majetkovému vyrovnání nerozumím, říká starostka Držovic
13.02.2014 12:15

Prostějov, Držovice - Zastupitelé se na svém úterním jednání budou opět zabývat otázkou majetkového vyrovnání s Držovicemi. Na stole leží další dopis starostky Blanky Kolečkářové. Jde o reakci na rozhodnutí zastupitelstva v záležitosti pokračování soudního sporu. Starostka chce vysvětlení.

06.11.2013 11:16

Prostějov, Držovice – Starostka Držovic letos v březnu slevila ze svých požadavků na majetkové vyrovnání s Prostějovem. Místo původních pěti milionů požaduje jen třetinu. Prostějovští zastupitelé její návrh včera odmítli a dohodli se, rozhodnutí nechají na soudu. (Přečtěte si nový dopis, který starostka Blanka Kolečkářová poslala primátorovi Prostějova.)

08.03.2013

Prostějov/Držovice - Rozjitřené vztahy mezi Prostějovem a Držovicemi by se mohly postupně zklidnit. Nasvědčuje tomu schůzka starostky Blanky Kolečkářové s primátorem Miroslavem Pišťákem. Jednali ovšem za zavřenými dveřmi a ani jeden z nich nechce říci, zda skončí několikaletý soudní spor o majetek. Kolečkářová naznačuje snahu o zklidnění situace, primátor naopak nechce, aby vše vyznělo jako „zakopávání válečné sekery".

14.07.2012

Držovice - „Bylo by dobré připomenout, kdo Držovice zastupoval, kdo je tak "elitní " právník, že ani neví, jaké jsou promlčecí lhůty. Paní Hamplová z Mohelnice se prezentuje jako odbornice na právo obcí, ale výsledek bude asi takový, že Držovice nedostanou nic. Ono je možná lepší tři miliony v hrsti, než deset na střeše...," píše k článku čtenář Pavel Reich. Další reakce:

09.07.2012

Držovice / Prostějov - Boj o devět a půl milionu korun mezi Držovicemi a Prostějovem stále není u konce. Vesnice, která se odtrhla od města, trvá na svém požadavku. Ten neuspěl u Okresního soudu a tak se Držovice odvolali do Brna ke Krajské instituci. Tady začíná tradiční papírové vyjadřování.

21.11.2011

Prostějov / Držovice - „V jaké fázi je spor s Držovicemi? Už na minulém zasedání mi na to nebyl nikdo schopen odpovědět. To je tristní! Nejde o mě, já snesu od této rady cokoliv, ale ta otázka zajímá veřejnost. Jde o několik milionů korun," dotazoval se na posledním zasedání zastupitel Josef Augustin. Jisté je, že Držovice se kvůli dělení majetku odvolaly ke Krajskému soudu v Brně a požádaly také o částečné osvobození od soudního poplatku. Marně.

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce