Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Aktuálně

Názory

Binturongům se v ZOO Olomouc daří.
Dnes 07:45

V olomoucké zoo se s binturongy návštěvníci poprvé setkali v roce 1990. Tehdy se postupně narodila tři mláďata, pouze o jediné pečovala matka sama. U dvou ostatních se péče ujal v prvním případě ošetřovatel, ve druhém domácí kočka. Od roku 1998 byla snaha sestavit nový chovný pár, úspěch se dostavil až s nynějším párem. Gerry (*2006 Menagerie Paris) a Terezka (*2009 Zoo Praha), kteří přivedli na svět své první mládě v roce 2012, a odchovy se začaly opět dařit. Doposud odchovali šest mláďat a nynější trojčata jsou tedy jejich sedmým až devátým potomkem.

Dnes 07:47

Od soboty 31. března do pondělí 2. dubna bude připraven bohatý program v podobě Drátenického jarmarku s Komedianty na káře. Po tři dny v době od 9.15 do 17.30 hodin se o vaši zábavu postará elitní mušketýrský regiment CORPORAL, který patří k nejlepším skupinám, které jsou zaměřeny na válku třicetiletou.

16.03.2018 07:40

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zakázala uvádět do oběhu nevyhovující potravinu Rozinky (ALBERT) v balení 200g, s označením DMT: 09/10/2018, šarže: E15180017A, země původu: Írán. Výrobcem potraviny je slovenská společnost Encinger SK, spol. s.r.o., Jadranská 13, Bratislava.

16.03.2018 07:38

Akce Jehla je zaměřena na sběr nebezpečných použitých jehel na veřejných prostranstvích, zejména v místech, kde jsou v průběhu roku nacházeny, např. parky, zákoutí sídlištních celků, okolí hřišť, atd. Uskuteční se 17. dubna 2018 v době od devíti do patnácti hodin.

15.03.2018 06:32

Jak porozumět řeči neuronů a co by psaly na Facebook největší mozky historie Newton nebo Einstein? Interaktivní hry, optické klamy nebo záhadné rostliny, které dokáží ovlivnit lidské vnímání. Pevnost poznání Univerzity Palackého v Olomouci zve 17. a 18. března na program pro celou rodinu nazvaný Dny mozku.

15.03.2018 06:00

Nejvyšší soud v Brně svým rozhodnutím ze dne 21. února 2018 zrušil rozhodnutí Krajského soudu v Brně ze dne 29. 6. 2016, vyhověl tedy dovolání společnosti Prior.

14.03.2018 07:29

Jsou svátky rodinné, romantické, náboženské i důstojné. Den svatého Patrika je ale docela jiný svátek, patří k němu irská whiskey, zelené pivo, čtyřlístky a leprikóni. U nás se sice slaví krátce, ale své příznivce si získal.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce